ul. Partyzantów 4

21-400 Łuków

601 999 720, 25 798 21 33, 693 773 350

24/7 Całodobowo

Czynne CAŁODOBOWO

24/7

USŁUGI POGRZEBOWE

POGRZEB KATOLICKI

Pogrzeb tradycyjny jest najczęściej wybieraną formą pochówku. Zakorzeniony w tradycji polskiej ceremoniał ostatniego pożegnania polega na złożeniu trumny z ciałem zmarłego do grobu ziemnego.

Zakład Pogrzebowy „Kruczyńscy” zapewnia organizację godnego i zgodnego z tradycjami pochówku. Oferujemy tradycyjne usługi pogrzebowe na terenie Łukowa i okolicznych miejscowości. Przykładamy szczególną wagę do profesjonalnych usług pogrzebowych obejmujących kompleksową organizację pochówku z zachowaniem powagi i pełnego szacunku dla Zmarłego. Pragniemy, aby każda organizowana przez nas uroczystość godnie oddała hołd Osobie, która odeszła.

pogrzeb katolicki
pogrzeb świecki

POGRZEB ŚWIECKI

Nadal niezbyt popularną, choć powoli coraz częściej wybieraną, formą pożegnania zmarłego jest pogrzeb świecki. Jest to alternatywa dla pogrzebów wyznaniowych, w której istotną rolę, zamiast księdza czy kapłana, pełni mistrz ceremonii.

Formalności związane z pogrzebem niereligijnym są podobne, z tym że Osoba Zmarła może spocząć jedynie na cmentarzu komunalnym. Oczywiście może to być forma tradycyjnego pochówku (w trumnie) jak i kremacja.

ODZIEŻ ŻAŁOBNA

Odpowiednie przygotowanie ciała do pogrzebu pozwala godnie pożegnać Zmarłego. Istotne w tym zakresie jest zarówno obsługa higieniczna, jak ubranie w stosowne odzienie. Wygląd Zmarłego podczas ostatniego pożegnania pozwala najbliższym na spokojne przeżywanie ostatnich wspólnych chwil.

Zakład Pogrzebowy „KRUCZYŃSCY”, w ramach organizacji uroczystości pogrzebowych, bierze na siebie obowiązek przygotowania Ciała Zmarłego do pochówku. Dbamy o odpowiednią prezencję Zmarłego podczas pogrzebu. Wszelkie zabiegi higieniczne, kosmetyczne czy ubranie wykonujemy zawsze z uwzględnieniem szacunku dla ciała zmarłego, dążąc jednocześnie do uzyskania naturalnych, jak najlepszych efektów wizualnych.

odzież żałobna
wieńce pogrzebowe

WIEŃCE I WIĄZANKI

Kwiaty są nieodłącznym elementem każdej ceremonii pogrzebowej.
Są one powszechnym w naszej kulturze symbolicznym gestem pożegnania. Są sposobem na oddanie czci Zmarłemu i pomagają stworzyć podniosły nastrój podczas uroczystości pogrzebowych. Składane są zarówno przez osoby najbliższe, jak i przyjaciół czy znajomych. Mogą być ostatnim podziękowaniem za wspólną podróż przez życie.

SALA POŻEGNAŃ

Bardzo często rodziny potrzebują miejsca, w którym mogą pożegnać się ze swoim bliskim poprzez modlitwę. Do takiej formy pożegnania stworzyliśmy naszą salę pożegnań. Udostępniamy ją o każdej, dogodnej porze. Można z niej skorzystać bezpośrednio przed pogrzebem bądź w przeddzień uroczystości pogrzebowych. W razie potrzeby zapewniamy też obecność osoby, która poprowadzi różaniec w intencji zmarłego.

Kaplicę przygotowujemy indywidualnie do każdego pogrzebu. Przygotowujemy kwiaty, świeczniki, ustawiamy zdjęcia zmarłego. Wszystko po to by nadać jej osobisty i intymny charakter. Uwzględniamy przy tym specyfikę uroczystości oraz oczekiwania rodziny. Mogą odbywać się w niej ceremonie w obrządku zgodnym z wyznaniem zmarłego.

Zakład Pogrzebowy „KRUCZYŃSCY” oferuje nową, klimatyzowaną salę pożegnań spełniającą wszelkie wymogi i zalecenia, mieszczącą nawet do 45 osób.

sala pożegnań
chłodnia

TRANSPORT I CHŁODNIA

Zakład Pogrzebowy „KRUCZYŃSCY” zapewnia odbiór osób zmarłych i ich transport do specjalnych chłodni, które gwarantują utrzymanie ciała w nienagannym stanie przez dłuższy czas. W tym miejscu ciała są przygotowywane do ceremonii pogrzebowej w sposób umożliwiający godne pożegnanie się ze zmarłym rodziny, przyjaciół i znajomych.

TRUMNY I URNY

Oferujemy Państwu szeroki wybór różnorodnych modeli trumien i urn przeznaczonych do pochówku tradycyjnego i kremacji zwłok. Jesteśmy przekonani, że wśród dostępnego asortymentu znajdą Państwo produkt dostosowany do Waszych oczekiwań. Do naszej oferty dobieramy skrzynie, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz solidnością konstrukcji. Pragniemy, aby dostępne w naszej ofercie trumny zapewniały Zmarłym godny pochówek.
Współpracujemy z najlepszymi producentami urn, którzy dostarczają nam produkty wysokiej jakości. Jednocześnie w biurze posiadamy bardzo duży wybór egzemplarzy pochodzących od różnych dostawców.

trumny i urny
e-klepsydra

E-KLEPSYDRA

Elektroniczna klepsydra jest coraz częstszą formą poinformowania bliskich i rodziny o śmierci bliskiej nam osoby. Tak jak w wersji papierowej pracownik zakładu pogrzebowego w uzgodnieniu z Rodziną wprowadza do elektronicznej klepsydry niezbędne informacje takie jak: zdjęcie osoby zmarłej, imię i nazwisko, datę śmierci, datę i miejsce ostatniego pożegnania, ceremonii pogrzebowej.

KREMACJE

Kremacja jest dziś coraz częstszą formą pochówku, uznaną w pełni przez kościół katolicki. Korzystając z naszych usług, mają Państwo możliwość wyboru pogrzebu tradycyjnego lub kremacji. 

Kremacja zwłok odbywa się w specjalnie do tego celu przeznaczonej trumnie kremacyjnej, którą nasi pracownicy przewożą na miejsce spopielenia. Podczas uroczystości mogą być obecni członkowie rodziny, a proces kremacji trwa około 4 godzin. Po jego zakończeniu prochy umieszczane są w wybranej przez Państwa urnie, którą transportujemy na cmentarz lub do miejsca, w którym będzie przechowywana do czasu pogrzebu.

odzież żałobna wieńce wiązanki chłodnia trumny urny klepsydry kremacje pogrzeby Łuków zakład pogrzebowy

urna